Může pes jíst špenát?

New Project (35)

Pravděpodobně žádné dítě nemá rádo toto jídlo, i když je opravdu zdravé! Je špenát stejně cenný pro psy? Podívejte se, jestli váš pes může jíst špenát taky!

Je krmení vašeho masožravého psa zeleným špenátem dobrým nápadem? Nebo možná obsahuje něco, co může psovi ublížit? Zkontrolujte, zda váš čtyřnohý mazlíček může jíst špenát!

Co obsahuje špenát?
Špenát je zelenina dostupná v obchodech prakticky po celý rok. Listy zeleného špenátu jsou cennou součástí zdravé výživy člověka a nejčastěji se jedí vařené. Mají nízký obsah kalorií – 100 g čerstvého špenátu obsahuje pouze 23 kalorií. Tato rostlina je cenným zdrojem různých minerálů, jako je hořčík a fosfor, stejně jako vitamíny A, C a E a antioxidanty. Špenát je doporučován pro lidi trpící častými zácpami, chorobami slinivky břišní, problémy se zrakem nebo hypertenzí.

Ukazuje se však, že přílišná konzumace špenátu může být škodlivá pro vaše ledviny a kardiovaskulární systém. Důvodem je kyselina šťavelová a dusičnany obsažené v listech. Tato rostlina se také nedoporučuje lidem s artritidou, onemocněním štítné žlázy a pálením žáhy. Nicméně, špenát podávaný v přiměřeném množství je zdravým a chutným doplňkem těstovin, sendvičů, salátů nebo dokonce pizzy. Lze tuto rostlinu zahrnout do krmiva pro domácí mazlíčky?

Může pes jíst špenát?
Špenát, který je mimořádně bohatý na mikro a makronutrienty, může být zdravým doplňkem stravy vašeho psa. Neměl by se však podávat v příliš velkém množství, zejména domácím mazlíčkům s poruchami trávení, onemocněním slinivky břišní, ledvinami nebo kloubů. Příliš mnoho špenátu může také způsobit průjem.

Především by špenát podávaný psovi neměl obsahovat různé přísady, jako je smetana, pepř a další koření. Nejzdravějším způsobem je napařit čerstvé umyté listy, aby neztratily cenné ingredience, a poté je nakrájejte na malé kousky. Díky tomu je bude pes lépe trávit a plně využívat svých vlastností podporujících zdraví.