Jak číst etikety krmiv pro psy a vybrat to nejlepší?

krmivo pro psy

Nevíte, jak číst složení krmiva pro psy, ale chcete svého domácího mazlíčka nakrmit zdravě? Vysvětlíme, jak zvolit nejlepší krmivo pro psy!

Nakrmit svého milovaného domácího mazlíčka je jistě náročný úkol, ale pokud víme, jak vybrat to nejlepší psí krmivo, odpadne nám řada starostí. Co by mělo krmivo pro psy obsahovat? Jak číst složení psího krmiva?

Jak číst složení krmiva pro psy?
Každý obal pro psy má své složení, tj. seznam přísad, které byly použity k jeho výrobě. Na tomto seznamu jsou jednotlivé položky řazeny podle jejich obsahu ve zdroji. Složky psího krmiva mohou být uvedeny na etiketě ve formě kategorií (například „maso a produkty živočišného původu“) nebo jako konkrétní produkty („hovězí maso“, „drůbež játra“). Kromě seznamu složek na etiketě některých potravin pro psy můžete také zjistit, kolik konkrétní potraviny je pro konkrétní složku. To však není povinné – umístění takového informace je na rozhodnutí výrobce.

Jaké složení psího krmiva bude nejlepší?
Pečlivým studiem složení krmiva pro psy budeme schopni zjistit, zda je to ten správný produkt pro našeho psa. Na etiketě vysoce kvalitních potravin najdeme přesně popsané ingredience a přesné informace o jejich obsahu. Složení, které má formu nenechává na pochybách, co dáváme našemu mazlíčkovi. Složení je průhledné a snadno analyzovatelné. Např.: Jelen 40% (maso), hovězí maso 40% (plíce, játra, srdce, maso 4%, žaludky), vývar, borůvka 2%, brusinka 1,5%, minerály, banán 1%, jablko 0,5%, sušené pivovarské kvasnice 0,3% (zdroj prebiotik: mannano-oligosacharidy a B-glukany), semínko Iniane 0,1%, semena psylliu, yucca Mojave, mořské řasy, mušle Nový Zéland zelená-rtu 0,02%, glukosamin 0,02%, síran chondroitin 0,02%.

Z tohoto složení je zřejmé, že krmivo pro psy v něm popsané se sestává z 80% masa a drobů ze dvou živočišných druhů. Jsou doplněny rostlinnými aditivy a minerály, které podporují trávicí systém, zlepšují stav kůže a srsti a mají také prebiotický účinek. Výrobky s podobným složením jsou také bezpečné pro psy alergické na vybrané druhy masa. Každý den poskytují čtyřnohému miláčkovi plnohodnotné chutné jídlo. Při rozhodování o koupi jídla pro psa, na jehož etiketě najdeme úplné prohlášení o složení, jsme si jisti, že dáme našemu psovi zcela bezpečný produkt s největší péčí.

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psy?
Vysoký obsah masa, omezené množství uhlohydrátů a obilovin a přítomnost zdravých přídavných látek jsou vlastnosti, které by mělo mít dobré jídlo. Abychom to poznali, musíme pečlivě zkoumat název a složení – pořadí a formu přísad uvedených na etiketě. Jasný seznam komponent se specifikovaným obsahem nám zaručuje, že výrobce krmiva před námi nemá co skrývat.