Cairn teriér

dog sitting on grass field beside bench at golden hour

Cairn teriér není u nás moc známé plemeno, ale je jedním z nejpopulárnějších plemen Velké Británie. Jsou to nebojácní, živí a vytrvalí psi. Nebojí se téměř ničeho, což dokazuje jejich silnou povahu. Pokud poskytneme cairnskému teriérovi správnou výchovu a pozornost od raného věku, bude to velmi společenský a oddaný pes. Zástupci tohoto plemene loví malé škůdce. Také vás může upozornit na přítomnost vetřelce, ale bude to trvat jen chvilku, protože se velmi rychle spřátelí.

Nejdůležitější informace o Cairn teriérovi

  • Očekávaná délka života: mezi 12 a 16 lety
  • Charakter:  zábavný, učenlivý, lovec
  • Velikost: malá
  • Typ srsti: dlouhý

Velikost v dospělosti

Fena mezi 28 a 31 cm
Pes mezi 28 a 31 cm

Hmotnost

Fena mezi 6 a 7,5 kg
Pes mezi 6 a 7,5 kg

Typ srsti

Srst je polodlouhá s krátkou, měkkou a hustou podsadou. Může být mírně zvlněná. Barva krémová, pšeničná, přes červenou, šedou až k téměř černé. 

Barva očí

Oči jsou tmavé oříškové.

Popis

Cairn teriér je malý, silný pes s přirozeným vzhledem a malou hlavou v poměru ke zbytku těla. Hlava má dobře patrný stop. Pes má silnou, ale ne těžkou tlamu. Čelisti jsou silné, ale ne dlouhé. Oči střední velikosti, mírně propadlé, s hustým obočím. Uši jsou malé, vztyčené, špičaté, poměrně široké. Končetiny střední délky a dokonale svislé. Ocas je posazen vysoko.

Díky své silné povaze není Cairn teriér tou nejlepší volbou pro začátečníky, ale pokud se tak rozhodnete, jeho přátelská povaha vás jistě odmění za všechna strádání.