Bedlington terrier

Bedlington

Bedlingtonský teriér je mimořádně zajímavý pes s velmi charakteristickým vzhledem připomínajícím ovci! Nenechte se však zmást, protože je to skutečný teriér se silným, odvážným charakterem a silným loveckým instinktem. Ačkoli v současné době nepodléhá pracovním zkouškám a je s ním zacházeno především jako s rodinným a společenským psem, měl by být vzat v úvahu jeho původ a výsledné potřeby. Pouze tak můžete s tímto mazlíčkem vytvořit úspěšný vztah!

Srst
Bedlingtonští teriéři jsou nejčastěji modří, játroví a pískoví s pálením nebo bez něj. Tmavá pigmentace je žádoucí. Je zajímavé, že nyní běžné plemeno modré barvy bylo dříve velmi nežádoucí.

Druh srsti
Kabát bedlingtonského teriéra je polodlouhý.

Srst, typická pro toto plemeno, je velmi hustá a vystupující. Má tendenci se nápadně kroutit na hlavě a tlamě. Je měkká na dotek, nikdy drsná.

Barva očí
Barva očí bedlingtonského teriéra závisí na jeho barvě. Psi s játrovou barvou mají obvykle světle hnědé oči. Modří psi mají tmavé oči a modré.

Popis
Bedlingtonský teriér je středně velký pes, pyšný a půvabný. Není ani příliš silný a dokonale osvalený. Má charakteristickou klínovitou nebo hruškovitou hlavu. Uši jsou nízko posazené a padají ploché, středně dlouhé a tenké. Jsou pokryty krátkými chlupy a konce mají hedvábné třásně. Oči tohoto teriéra jsou malé, trojúhelníkové, s jemným výrazem. Krk je dlouhý, trup je silně osvalený, nízko nasazený ocas je středně dlouhý, mírně zakřivený.